Zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 3 w Krasnymstawie awansowały na zawody rejonowe w pływaniu

Dnia 09.11.2017 roku na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie odbyły się zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy powiatowe zawody w pływaniu sztafetowym i indywidualnym. Do rywalizacji przystąpili zawodnicy i zawodniczki ze szkoły podstawowej nr 1,3,4,5 w Krasnymstawie oraz Gorzkowa, Fajsławic Izbicy, którzy walczyli o awans do zawodów rejonowych. Zawody przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: licealiada, igrzyska młodzieży oraz igrzyska dzieci.

W kategorii igrzysk dzieci drużyna sztafetowa dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Krasnymstawie zajęła II miejsce i awansowała na zawody rejonowe, które odbędą się w Zamościu. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Emilia Mazurek, Oliwia Mazurek, Wiktoria Dunaj, Dominika Gadomska, Ines Dziedzic, Natalia Dobosz oraz Agata Ołówka.

W kategorii igrzysk młodzieży drużyna chłopców po zaciętej walce zajęła IV miejsce w składzie: Mateusz Trela, Daniel Piętal, Michał Kowalczyk, Mikołaj Witko, Kacper Szyszko oraz Jakub Gadomski.

Opiekunem i trenerem drużyn był pan Paweł Haładyj.

W pływaniu indywidualnym awans na zawody rejonowe uzyskali:

50 M STYL GRZBIETOWY: III m. Emilia Mazurek

50 M STYL KLASYCZNY: III m. Daniel Piętal

Wyniki pozostałych uczniów w pływaniu indywidualnym :

50 M STYL GRZBIETOWY: IV m. Michał Kowalczyk, V m. Dominika Gadomska, VI m. Wiktoria Dunaj

50 M STYL DOWOLNY: IV m. Oliwia Mazurek, V m. Mateusz Trela, V m. Natalia Dobosz, VI m. Ines Dziedzic VII m. Agata Ołówka