42 kilometry na Dzień Chłopaka!

27 września 2017 roku w naszej szkole odbył się rajd rowerowy dla uczniów klasy II i III gimnazjum z okazji Dnia Chłopaka. Ponieważ trasa miała liczyć około 40 kilometrów udali się na niego ci, którzy mieli dobre rowery i dobre nogi. Pogoda nam sprzyjała, świeciło piękne wrześniowe słońce.

Wyruszyliśmy wcześniej niż zazwyczaj, ponieważ mieliśmy ambitny plan przejechać tyle kilometrów, rozegrać mecz piłki nożnej z uczniami ze Szkoły w Jaślikowie i zakończyć ogniskiem klasowym. Trasa, którą pokonaliśmy była bardzo malownicza. Po wyjechaniu sprzed budynku szkoły, udaliśmy się w stronę ulicy Kościuszki, następnie przejechaliśmy do Stężycy Nadwieprzańskiej, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć maleńki kościółek pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i opieki św. Józefa z końca XIX wieku. Wcześniej znajdowała się tu parafia grekokatolicka, o czym świadczą znajdujące się blisko kościółka groby. Ze Stężycy pojechaliśmy w kierunku Łopiennika Podleśnego, przejeżdżając przez Łopiennik Dolny i Nadrzeczny. Po przecięciu drogi – krajowej 17 – udaliśmy się w kierunku Łopiennika Górnego. Dalej przejechaliśmy przez Krzywe, Majdan Krzywski i dotarliśmy do Jaślikowa, gdzie część uczniów w towarzystwie pana Pawła Haładyja rozegrała towarzyski mecz w piłkę nożną z tamtejszymi chłopcami. Pozostali uczniowie razem z opiekunką, panią Małgorzatą Pomijan udali się do Rezerwatu „Wodny Dół”, aby przygotować wcześniej zaplanowane ognisko.

Wszyscy zmęczeni (prawie całą drogę wiał dość silny wiatr), ale zadowoleni, ponieważ nic nikomu się nie zepsuło w rowerach, wróciliśmy do swoich domów. Pokonaliśmy 42 kilometry. Możemy być z siebie dumni. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz uda nam się pokonać tak długi odcinek trasy.