Wyjazd na mecz Górnik Łęczna – Śląsk Wrocław

            W dniu 29.10.2016 r. Uczniowski Klub Sportowy „Trójka” Krasnystaw zorganizował dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 3 w Krasnymstawie wyjazd na mecz Górnik Łęczna – Śląsk Wrocław, który był rozgrywany na stadionie Arena Lublin. Chłopcy dzielnie dopingowali jedyną drużynę w województwie lubelskim występującą w ekstraklasie piłki nożnej.

 

            Niemal równo z pierwszym gwizdkiem nad boiskiem w Lublinie zerwał się obfity deszcz. Może dlatego w pierwszych minutach piłkarzom nie było spieszno do atakowania. Pierwszą bramkę w meczu z rzutu wolnego dla gości zdobył Japończyk Ryota Morioka. W 21 minucie drugą bramkę zdobył Kamil Biliński, który pokonał Sergiusz Prusak. Chwilę później po drugiej stronie boiska golkiper górnika nie utrzymał piłki w rękach po dośrodkowaniu, co skrzętnie wykorzystał Peter Grajciar, ustalając wynik meczu 0:3. W 14. kolejce Lotto Ekstraklasy Górnik przegrał ze Śląskiem Wrocław 0:3. Wszystkie gole padły jeszcze przed przerwą.