Rajd rowerowy klasy V

W poniedziałek 25 września uczniowie klasy V wyruszyli na rajd rowerowy po okolicach Krasnegostawu. Wycieczka liczyła prawie 40 km i przebiegała na trasie Borek – Siennica Mała – Siennica Nadolna - Krupe – Wicentów – Stężyca Nadwieprzańska - Krasnystaw. Podczas przejazdu pogoda nam sprzyjała, świeciło piękne wrześniowe słońce, a trasa, którą pokonaliśmy była bardzo malownicza.

Zwiedziliśmy ścieżkę „Aleję 100 dębów”, która ma ponad 1 km długości i prowadzi przez atrakcyjny i zróżnicowany teren leśnictwa Borek. Następnie zatrzymaliśmy się nad zalewem „Lubańka”, który pełni rolę zbiornika małej retencji o olbrzymim znaczeniu dla ochrony środowiska naturalnego. Kolejnym naszym punktem była miejscowość Krupe, gdzie znajdują się ruiny zamku zbudowanego przez Jerzego Krupskiego.  

Na zakończenie rajdu pojechaliśmy do McDonalda,aby posilić się po bardzo wyczerpującej wycieczce, odpocząć i nabrać sił przed powrotem do domu.

Opiekunami podczas rajdu byli Paweł Haładyj i Krzysztof Kowalczyk.

galeria