Rajd rowerowy z UKS Trójka

20 czerwca w naszej szkole odbył się kolejny rajd rowerowy zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Trójka” dla uczniów, którzy uczęszczali na zajęcia sekcji rowerowej. Trasa tym razem liczyła 50 kilometrów i wymagała dobrego przygotowania fizycznego i dobrej kondycji. Pogoda nam sprzyjała, świeciło piękne czerwcowe słońce.

Po wyjechaniu sprzed budynku szkoły, udaliśmy się w stronę Rońska, następnie przejechaliśmy przez las Namule, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć wywóz drzewa. Następnie wjechaliśmy do rezerwatu „Wodny Dół”, po którym jechaliśmy malowniczym wąwozem lessowym, aż do zbiornika retencyjnego. Dalej pojechaliśmy w kierunku Majdanu Krzywskiego, Olszanki przecinając drogę krajową 17 – udaliśmy się w kierunku Łopiennika Nadrzecznego, Podleśnego i Stężycy. Po kilku godzinach jazdy dotarliśmy do Krasnegostawu, gdzie zatrzymaliśmy się w jednej z pizzeri na zaplanowany posiłek. Uczestnicy byli bardzo zmęczeni, ale zadowoleni, ponieważ pokonali 50 kilometrów i zaliczyli całą trasę rajdu. Po wakacjach mamy nadzieję pokonać jeszcze więcej kilometrów.

Opiekunami podczas wycieczki rowerowej byli nauczyciele Paweł Haładyj i Krzysztof Błaszczak.

galeria