Bajki i baśnie? Tak, znamy i lubimy!

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Jest to dzień urodzin Walta Disney’a i święto wszystkich bajkowych postaci. To dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

Wszystkie dzieci odwiedzające w tym dniu szkolną bibliotekę miały okazję wziąć udział w bajkowym quizie. Dzieci z I klasy rozwiązały wiele zagadek, udowodniając, że dobrze znają baśniowych bohaterów. Świetnie też łączyły wylosowane cytaty i przedmioty z właściwymi bajkami. Układały puzzle. Następnie wysłuchały wierszy Jana Brzechwy czytanych przez uczniów klasy V. Natomiast piątoklasiści sprawnie pomogły Kopciuszkowi przebrać groch, aby zdążył na bal J

Uczniowie starszych klas i pracownicy szkoły stworzyli listę ulubionych baśniowych bohaterów. Okazało się, że ulubieńcem dzieci jest Myszka Miki, a dorośli najbardziej polubili Misia Uszatka.

Warto czytać każdego dnia. Albert Einstein powiedział: „ Jeżeli chcesz, aby Twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby twoje dzieci były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek”. Czytajmy więc dzieciom bajki, wiersze, opowiadania, bo to chyba najprostszy sposób, by rozbudzić ich wyobraźnię i zainteresowanie otaczającym nas światem.