Uczciliśmy XVIII Dzień Papieski!

W ramach obchodów XVIII Dnia Papieskiego uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym „PAPIEŻ –ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II W OCZACH DZIECI” zorganizowanym przez szkolną bibliotekę.

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej zgodnie z hasłem Dnia Papieskiego „Promieniowanie Ojcostwa”. Dzieci miały możliwość pogłębić swoją wiedzę o życiu i działalności papieża Jana Pawła II i jednocześnie rozwinąć zaprezentować swoje artystyczne umiejętności. Komisja konkursowa przyznała nagrody autorom najciekawszych prac. Są to:

1) w kategorii wiekowej „uczniowie klas I-IV”

Igor Domański z klasy I -1. miejsce; Julia Gleń z klasy III -2. miejsce; Szymon Sadło z klasy III -3. miejsce. Dodatkowo zostały wyróżnione prace Julii Zawitarz z klasy II i Wiktorii Antoniak z klasy I

2) w kategorii wiekowej „uczniowie klas V-VIII i gimnazjum”

Aleksandra Roman z klasy VII -1. miejsce; Wiktor Kutyba z klasy V -2. miejsce. Trzeciego miejsca nie przyznano.

W czasie szkolnego apelu wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy także nagrody rzeczowe. Gratulujemy małym artystom!

Prace uczniów są prezentowane na wystawie pokonkursowej w szkolnej bibliotece. Można tu także obejrzeć wystawę książek naszego papieża –Polaka oraz książki napisane o nim przez innych autorów. Zapraszamy.

Dodatkową atrakcją Dnia Papieskiego w naszej szkole był kiermasz ciast obsługiwany przez Klub Przyjaciół Biblioteki. Każdy mógł delektować się słynnymi papieskimi kremówkami i innymi pysznościami. Dziękujemy rodzicom za wspaniałe wypieki J , uczniom za zaangażowanie, a paniom bibliotekarce i katechetce za organizację tego przedsięwzięcia.

                                      Klub Przyjaciół Biblioteki