Przedstawienie Ogniem i Krzesiwem

Po poznaniu życia codziennego w starożytnym Egipcie, przyszedł czas na zaznajomienie się z codziennością życia we wczesnym średniowieczu. A wszystko to dlatego, że do naszej szkoły i przedszkola zawitała grupa edukacyjno-artystyczna ARCHEO z autorskim przedstawieniem pt. "Ogniem i krzemieniem. O prapoczątkach ludzkości na naszych ziemiach."

Najstarsze dzieje naszej historii zostały opowiedziane w sposób niezwykle interesujący, wzbudzający wśród uczestników pełen entuzjazm. Podczas pokazów uczniowie mogli zapoznać się z technikami przetrwania w epoce lodowcowej, pierwotnymi metodami rozpalania ognia, ówczesną bronią myśliwską, narzędziami z kamienia, poroża oraz kości, paleodietą oraz prehistorycznymi strojami i biżuterią. Było dużo zabawy i wiedzy o czasach nam bardzo odległych.

galeria