Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

13 października bieżącego roku szkolnego w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Próby zaczęły się już od początku tygodnia, ale było warto. Uczniowie biorący w niej udział, choć na próbach trochę sobie żartowali, to jednak we właściwym momencie stanęli na wysokości zadania i spisali się na medal.

Okazję zaprezentować się mieli na początku ci najmłodsi – przedszkolacy. Montaż słowno-muzyczny przeplatał się wierszami recytowanymi przez uczniów z klas od I do VIII, piosenki zaśpiewały Oliwka Mazurek razem z Klaudią Żuk. Wszystkiego dopięli prowadzący- Klaudia Żuk z klasy VIII i Filip Książek z klasy VII. Na zakończenie uroczystości wystąpili uczniowie z klasy I-III i zaśpiewali piosenkę niespodziewanie kończącą się tradycyjnym „Sto lat” i wtedy włączyli się wszyscy występujący. Po gromkich brawach najmłodsi uczniowie wręczyli zaproszonym gościom: emerytowanym nauczycielom i pracownikom obsługi oraz obecnym nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły skromne upominki w postaci samodzielnie wykonanych magnesów nawiązujących do Dnia Edukacji Narodowej. Uczniów przygotowali następujący nauczyciele: Małgorzata Wit, Emilia Tutka i Leszek Darmochwał, dopełnieniem była dekoracja jak zwykle pięknie wykonana przez Agnieszkę Jasińską. Wszystkie najciekawsze momenty uchwyciła na zdjęciach pani Paulina Sadlak. Zapraszamy do galerii zdjęć.

galeria