Światowy Dzień Zwierząt i Dzień Chłopaka

Dzisiaj nasi uczniowie piekli gofry! Było pachnąco, radośnie i bardzo smacznie. A najbardziej zadowoleni byli chłopcy, ponieważ mogli kupić te pyszności po promocyjnych cenach z racji niedawno obchodzonego Dnia Chłopaka. Dochód ze sprzedaży dzieci przeznaczyły na karmę dla zwierząt, aby w ten sposób uczcić obchodzony dzisiaj Światowy Dzień Zwierząt.

To święto jest obchodzone corocznie 4 października, w dzień św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologiiŚw. Franciszek w stosunku do człowieka i przyrody wyrzekł się chęci dominacji oraz wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń. Głosił, że wszyscy mieszkańcy Ziemi są braćmi, bez względu na charakter, poglądy, narodowość, stan majątkowy
i każdy, kto prosi o pomoc, wróg czy przyjaciel powinien być wysłuchany i przyjęty.

Światowy Dzień Zwierząt rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt (World AnimalWeek) trwający do 10 października. Do tego dnia będzie w szkole zbierana karma.

Dziękujemy wszystkich za włączenie się w naszą akcję, a zwłaszcza organizatorom – SU
i grupie wolontariuszy.

galeria