Dzień Samorządności i Dzień Świętego Patryka

Dnia 21.03.2022r w naszej szkole odbyły się obchody “Dnia Samorządności”. Plan dnia, ustalony przez członków Rady Samorządu Uczniowskiego w porozumieniu z całą społecznością szkolną na czele z panem Dyrektorem, zawierał wiele atrakcji. Od 4 godziny lekcyjnej uczniowie mogli zakupić gofry, przygotowane przez uczniów klasy 8.

Już po kilku godzinach sprzedaży udało się zebrać kwotę równą 300 zł! Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na cele charytatywne!
Niezainteresowani słodkościami mogli skorzystać z kącika gier, zamówić pizzę bądź obejrzeć film.

Na kolejnych lekcjach uczniowie z klas od czwartej do ósmej wzięli udział w konkursie wiedzy na temat Irlandii. Każda z klas została podzielona na trzy grupy. Jedna grupa szukała wyrazów w wykreślance, druga dopasowywała angielskie nazwy do rysunków, a trzecia odpowiadała na pytania dotyczące Irlandii. Najlepiej z zadaniami poradziła sobie klasa ósma, która zdobyła największą liczbę punktów i zajęła pierwsze miejsce. Konkurs był jedną z części obchodów Dnia Świętego Patryka. Młodsze klasy naszej szkoły uczciły go ucząc się piosenki o Leprikonie, rysując skrzata, o którym śpiewały w piosence i ćwicząc nazwy związane z obchodami tego święta.
Na dwóch ostatnich lekcjach, uczniowie mogli wypocząć na świeżym powietrzu. Zorganizowane były małe pikniki, a na szkolnym boisku toczyły się rozgrywki w piłkę nożną i siatkową, podczas których uczniowie rywalizowali między sobą pod czujnym okiem pana Pawła Haładyja. 

Nie zabrakło śmiechu i dobrej zabawy! :)

Szkolny Samorząd Uczniowski

galeria