Nasza "Szkoła pamięta"

,, Szkoła pamięta” to akcja MEN odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W naszym przedszkolu już od najmłodszych lat przekazujemy ważną wartość, jaką jest pamięć zarówno o naszych bliskich, których już z nami nie ma, jak i tych, którzy zapisali się na kartach naszej historii. W związku z tym, w październiku i listopadzie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w różnych inicjatywach pielęgnujących tą wartość. W piątek 29 października dzieci z paniami udały się na wycieczkę na cmentarz parafialny w Krasnymstawie. Nasze przedszkolaki odwiedzały również inne lokalne miejsca pamięci wraz ze swoimi rodzicami. 10 listopada przedszkolaki wzięły udział w akcji „Szkoła do hymnu" a także przygotowały występ upamiętniający odzyskanie Niepodległości. 18 listopada dzieci przygotowały i przekazały paczki, biorąc udział w akcji charytatywnej,, Paczka na Wołyń". W dniu dzisiejszym odwiedził nas pan Krzysztof Kostecki - tata Wiktorka, który zaprezentował nam mundur żołnierzy polskich z czasów II wojny światowej, replikę karabinu, granata i amunicji.

Minione dni były wspaniałą lekcją historii, pamięci, oraz kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu zbiórki żywności, oraz panu Krzysztofowi za dzisiejszą wizytę.

galeria