Dzieci z klas I-III poznają zawód pielęgniarki

22 listopada z samego rana, do naszej szkoły przyszły dwie panie pielęgniarki, które na co dzień pracują na oddziale chorób wewnętrznych w Szpitalu Powiatowym w Krasnymstawie. Jedna z nich jest mamą Karola, ucznia I klasy. Panie były ubrane w fartuchy, takie jakie noszą w szpitalu i przyniosły ze sobą kilka przedmiotów, które wykorzystują często w swojej pracy.

Podczas spotkania dzieci mogły nauczyć się jak należy postępować, gdy zobaczymy osobę wymagającą udzielenia pomocy. Praktycznie układały osoby poszkodowane, w role których wcieliły się ich koleżanki i koledzy, w pozycji bocznej na materacu.
Następnie pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy dbać o zachowanie podstawowych zasad higieny i zdrowego stylu życia. Podkreśliła jak duże znaczenie ma prawidłowe mycie rąk, aby uchronić się przed przenoszeniem zarazków do naszego organizmu. Zademonstrowała dzieciom 5 zasad mycia rąk, a potem chętne dzieci indywidualnie je powtarzały. Opowiadając o swoich obowiązkach, panie pielęgniarki demonstrowały różne akcesoria, takie jak: glukometr, ciśnieniomierz. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła również demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego serca.
Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie.
Bardzo dziękujemy paniom za spotkanie, podzielenie się z nami swoją wiedzą i umiejętnościami oraz za pyszne czekoladki…

galeria