Dzień Ziemi 2019

Dzień Ziemi to czas refleksji nad wpływem człowieka na środowisko i okazja do zastanowienia się co każdy z nas może zrobić by poprawić stan naszej planety. Chcąc przyłączyć się do obchodów tego święta uczniowie klasy IV i VII przygotowali apel, który uświetniły piosenki w wykonaniu uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

Podczas apelu rozdano nagrody zwycięzcom konkursów zorganizowanych z okazji obchodów Dnia Ziemi: konkursu plastycznego i konkursu wiedzy przyrodniczej. W konkursie plastycznym „Jestem przyjacielem przyrody” wzięli udział uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Nagrodzone osoby to:

  • Julia Bęsiuk – klasa II
  • Roksana Podgórska – klasa II
  • Julia Gleń – klasa III
  • Karol Dziedzic – klasa II
  • Wiktoria Antoniak – klasa I

Konkurs wiedzy przyrodniczej przeznaczony był dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej (klasy od IV do VIII) oraz gimnazjum. Trzyosobowe drużyny walczyły o nagrodę dla całej klasy – rajd pieszy po okolicach Krasnegostawu. Zwycięzcy wykazali się umiejętnością rozpoznawania zarówno roślin i zwierząt jak również charakterystycznych miejsc w Polsce i na świecie oraz wiedzą na temat ochrony przyrody i środowiska. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z klasy VII w składzie: Julia Dunaj, Julia Badzio, Emilia Mazurek. Drugie miejsce zajął zespół z klasy III gimnazjum a III miejsce przypadło drużynie z klasy VI.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Nad przebiegiem konkursów i apelu czuwały pani Iwona Karpińska i pani Katarzyna Charkot przy wsparciu pani Alicji Barcikowskiej.