Na górze Olimp – wizyta u bogów greckich

Jak zapamiętać, kim byli bogowie greccy? Jak żyli? Jakie mieli atrybuty? Te i inne pytania zadawali sobie uczniowie klasy piątej na lekcjach języka polskiego. Aby łatwiej sobie przyswoić informacje uczniowie wzięli udział w nietypowej lekcji.

Otóż wystarczyło trochę inwencji twórczej oraz chęci. Piątoklasiści już dwa tygodnie wcześniej wylosowali dla siebie bogów greckich, następnie mieli czas na przygotowanie przebrań i atrybutów swoich postaci. Kiedy już wszystko było gotowe, pierwszego kwietnia na lekcji języka polskiego uczniowie zaprezentowali swoje dokonania. Na ustawionym z ławek podeście każdy uczeń prezentował swojego boga. Osobami oceniającymi była wychowawczyni klasy V pani Danuta Hus, nauczycielka języka polskiego pani Małgorzata Pomijan oraz dyrektor naszej szkoły pan Krzysztof Kowalczyk. Uczniowie w bardzo ciekawy sposób zaprezentowali swoich bogów, zebrali mnóstwo oklasków od nauczycieli i kolegów z klasy. Niektórzy przynieśli nawet „nektar” i „ambrozję” w postaci owoców. Następnie piątoklasiści w dwóch grupach odpowiadali na pytania dotyczące starożytnej Grecji. Nietypowa lekcja przebiegła w miłej atmosferze. A jej efekty można zobaczyć na zdjęciach. Zapraszamy do galerii.