Pamiętamy o bohaterach ...

Dzień 17 września jest wyjątkową datą w historii Polski. Tego dnia, w 1939 r., Armia Czerwona wkroczyła na tereny państwa polskiego i wraz z wojskami hitlerowskich Niemiec zajęła nasz kraj. Był to też początek eksterminacji ludności polskiej na wschodnich rubieżach naszego kraju.

Od upadku komunizmu w Polsce mamy możliwość upamiętniania tego dnia i ofiar komunizmu. Stąd też przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w powiatowych obchodach, które miały miejsce w kościele pw. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie i połączone zostały z upamiętnieniem księży pracujących w tej parafii w okresie II wojny światowej. Następnego dnia delegacja szkoły udała się pod pomnik ku czci związanych z AK i BCH mieszkańców wsi Niemienice i Białka, pomordowanych w latach 1939-45 przez hitlerowskich i stalinowskich oprawców. Uczczono pamięć poległych przez złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.