Piątoklasiści laureatami w konkursie literackim!

W dniu 21 grudnia 2016 r. odbyło się uroczyste podsumowanie XII Powiatowego Konkursu Literackiego "Mój Anioł- Jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem". Wręczenie nagród i wyróżnień miało miejsce w sali lustrzanej Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie.

Komisja w składzie: Anna Kowalczyk, Andrzej Woźniak,  po przeczytaniu nadesłanych prac (65 z 10 szkół) przyznała nagrody i wyróżnienia. Wśród zwycięzców znalazło się aż troje uczniów z naszej szkoły: Krystian Galewski i Mikołaj Witko –zdobywcy dwóch równorzędnych II nagród w kategorii „Proza” i Ewelina Perestaj, która otrzymała wyróżnienie również w kategorii „Proza”. Wszyscy wymienieni uczniowie są uczniami klasy V. Do konkursu przygotowała ich nauczycielka języka polskiego Roberta Hys.

Jury konkursu zwróciło szczególną uwagę na twórczą wyobraźnię młodych twórców i zachęciło do dalszego rozwijania warsztatu literackiego. Gratulacje!

 

Roberta Hys