Prezentowanie poprzez gotowanie

16 grudnia 2016 roku szóstoklasiści kolejny już raz prezentowali swoje umiejętności kulinarne na języku polskim. Uczniowie prawie miesiąc wcześniej podzielili się na grupy, w tym przypadku były to trzy drużyny. Mieli za zadanie spotkać się u kogoś w domu i przygotować potrawę kulinarną (tym razem wybrali potrawy pikantne).

Sami mieli zaopatrzyć się w produkty, wykonać potrawę, uwiecznić proces jej powstawania na zdjęciach lub nakręcić filmik, następnie już na lekcji mieli efekt swojej pracy zaprezentować pozostałym uczniom i nauczycielowi na lekcji języka polskiego. W ten sposób powstały: pizza, sałatka „Gyros” i paszteciki na francuskim cieście. Z relacji uczniów wynika, że projekt ten dostarczył im wiele zabawy i frajdy. Mam także nadzieję, że również pozwolił im na uczenie się pracy w zespole. A efekty ich pracy możecie ocenić i zobaczyć na zdjęciach.

                                                                                              Małgorzata Pomijan