"Lubelskie wspiera uzdolnionych 2016-2017"

W piątek, 9 grudnia 2016 r. na scenie Centrum Spotkań Kultury w Lublinie odbyło się wręczenie stypendiów Zarządu Województwa Lubelskiego. Wicemarszałek Krzysztof Grabczuk wspomagany przez radnego Henryka Dudziaka oraz dyrektorów Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu rozdali łącznie ponad 762 certyfikaty stypendialne w ramach dwóch programów realizowanych w roku szkolnym 2016/2017.

Wśród nagrodzonych w programie stypendialnym "Lubelskie wspiera uzdolnionych 2016-2017" znalazł się uczeń II klasy Gimnazjum nr 3 w Krasnymstawie Jakub Gadomski. Uczeń w bieżącym roku szkolnym uzyska wsparcie finansowe na dalszy rozwój edukacyjny w wysokości 400 zł miesięcznie. Łącznie z tego programu skorzysta 530 stypendystów.

Nie często zdarza się występować na takiej scenie i otrzymywać oklaski od wypełnionej po brzegi sali koncertowej. Z pewnością wydarzenie to było przeżyciem dla wielu odbierających certyfikaty uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Nie brakowało pamiątkowych zdjęć, gratulacji, a i także doznań artystycznych za sprawą występu uczniów Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Henryczki"  z Bychawy. Po zakończeniu uroczystości można było skorzystać z przygotowanego poczęstunku.

Krzysztof Błaszczak