Tydzień zdrowego odżywiania

Uczniowie klasy III szkoły podstawowej w każdym miesiącu organizują ,,Tydzień zdrowego odżywiania”. Przynoszą wówczas do szkoły ,,zdrowe śniadanie”, złożone z przygotowanych przez rodziców kanapek z dodatkiem warzyw, herbaty lub soku. Bardzo popularne są również owoce, jogurty i batoniki zbożowe. Dzieci zdobywają w ten sposób punkty, które są odnotowane przez ucznia, będącego koordynatorem akcji. W ramach ,,Tygodnia zdrowego odżywiania” uczniowie pracowali w grupach i wykonali piramidy zdrowego żywienia, które zostały zaprezentowane na gazetce klasowej. Po każdym tygodniu koordynator dokonuje podsumowania akcji, a  uczniowie otrzymują ,,zdrowe nagrody”- ciasteczka owsiane, batoniki zbożowe, soki, które natychmiast są przez nich konsumowane.

,,Tydzień zdrowego odżywiania” cieszy się wśród uczniów dużym zainteresowaniem i będzie kontynuowany również w II półroczu.

                            Katarzyna Charkot