Z okazji 160-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 w Krasnymstawie ogłaszamy akcję: „Wspomnienie Trójki w mojej rodzinie/w moim środowisku. Pamiętnik pokoleń”

ü  Akcja jest skierowana do wszystkich dzieci i dorosłych zainteresowanych historią Przedszkola i Szkoły Podstawowej nr 3 w Krasnymstawie.

 

ü   Pragniemy przybliżyć wszystkim historię naszej szkoły i przedszkola i ewentualnie jej wpływu na dalsze życie bohaterów wspomnień. Czekamy na wydobycie z głębin pamięci i ocalenie od zapomnienia faktów mówiących o życiu codziennym szkoły, wydarzeniach,

    uroczystościach, wycieczkach, lekcjach, przerwach, przyjaźniach, o tym, jak spędzano ferie i wakacje, co się jadło w naszej szkole w dawnych latach na obiad, co zabierało się na drugie śniadanie, a może ktoś opisze, jak wyglądała szkoła, jakie były klasy, co się w nich znajdowało, czy odrabialiście prace domowe, jak przeżywaliście wywiadówki, gdy nie było dziennika elektronicznego, o czym rozmawialiście z przyjaciółmi, jakie tematy Was zajmowały, co było modne w szkole w tym okresie, kiedy chodziliście do niej i wiele innych faktów, o których chcielibyście nam opowiedzieć, a o których być może jeszcze nikomu nie mówiliście.

ü  Spisane przez Was wspomnienia, rozmowy, osobiste refleksje i komentarze uczestników tamtych dni spędzonych w szkole ocalą od zapomnienia nieznane dotąd zdarzenia i ludzi związanych ze szkołą, czy przedszkolem.

ü  Mamy nadzieję, że powstała w ten sposób kronika „Wspomnienie Trójki w mojej rodzinie/w moim środowisku. Pamiętnik pokoleń”, którą chcemy wydać, przyczyni się do poznania historii naszej szkoły.

ü  Kochani rodzice, dziadkowie, wujkowie, sąsiedzi! Opowiedzcie o czasach spędzonych w szkole naszym dzieciakom.

ü  Praca może zawierać tylko kilka zdań o jakimś wydarzeniu, a może również być rozprawą liczącą kilka stron. Może to być forma pisemna – odręczna lub na komputerze, forma wywiadu (również zarejestrowanego w pliku mp3), forma filmu. Tak naprawdę liczą się Wasze wspomnienia. Relacje mogą być opatrzone zdjęciem (nie jest to wymóg).

ü  Wszystkie prace powinny być opisane:

– imię i nazwisko ucznia lub osoby dorosłej, jeśli to ona jest autorem wspomnień, lata, w których uczęszcza(ł) do szkoły;

– imię i nazwisko autora wspomnień – osoby, która opowiada o szkole (jeśli nie jest nim autor pracy) i lata, w których uczęszczał do szkoły;

– czas (data, lata w przybliżeniu), którego dotyczą wspomnienia;

ü  Prace należy nadsyłać w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca 2024 r. drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.; drogą pocztową na adres szkoły; można zostawić w sekretariacie szkoły.

ü  Dla uczestników akcji przewidziane są upominki!!!!