Lekcje z Temidą

W ramach programu edukacyjnego - edukacji prawnej "Lekcje z Temidą" Ministerstwa Sprawiedliwości w poniedziałek odbyły się warsztaty prowadzone przez panią mecenas M. Hulak. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli siędlaczego ludzie stworzyli prawo, jak dostać się na studia prawnicze i co można po nich robić, gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa, jakie prawa ma konsument, czym jest stalking,

jak reagować na prześladowanie w szkole, gdzie szukać przepisów prawa, co zrobić, gdy kupiona przez internet rzecz jednak nie jest tą wymarzoną?

Był również poruszany temat o odpowiedzialności za treści publikowane w internecie, a na koniec odbyło się kilka zajęć warsztatowych oraz quiz. Dzięki programowi szkoła również otrzymała liczne publikacje i gry do biblioteki szkolnej.

galeria