Sukces na kolejnych rozgrywkach Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

19 i 20 lutego 2018 roku w Zakrzowie i Stroniu (woj. Małopolskie) odbyła się III i IV runda podsumowująca XI edycje Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Liga składała się z czterech turniejów organizowanych w okresie ferii zimowych w województwach opolskim i małopolskim. W turniejach udział wzięły najlepsze szkoły w Polsce z 10 województw, które uczestniczyły w Finale centralnym Ogólnopolskiego Turnieju BRD.

Województwo Lubelskie reprezentowali uczniowie z Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczniowie gimnazjum w III rundzie z Zakrzowie zajęli bardzo wysokie V miejsce, a dzień później w Stroniu VII. Natomiast uczniowie szkoły podstawowej zajęli 10 miejsce w Zakrzowie i 9 miejsce w Stroniu.

Drużyna gimnazjum wystąpiła w składzie Daniel Piętal, Patryk Podgórski, Korad Dziedzic, a skład szkoły podstawowej to: Emilia Mazurek, Ines Dziedzic, Wiktor Wiśniewski i Krystian Galewski (opiekunem drużyn był nauczyciel Paweł Haładyj).

Na ostateczny rezultat zawodów składają się wyniki z 3 konkurencji (jazda po rowerowym torze przeszkód, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rozwiązywanie testów ze znajomości przepisów ruchu drogowego). Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Do końca rywalizacja była bardzo zacięta i pojedyncze punkty decydowały o ostatecznej klasyfikacji. Licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać wysokie umiejętności zawodników, ogromną precyzję, opanowanie, niesamowitą koordynację a nade wszystko dużą wolę walki, wzajemny szacunek do siebie i wspólne kibicowanie sobie podczas rywalizacji. Atmosfera zawodów rzeczywiście była wyjątkowa.

Pamiątkowe puchary, medale i dyplomy wręczał Członek Głównej Komisji BRD Zarządu Polskiego Związku Motorowego Pan Zbigniew Kogut.

Sponsorem drużyny była Gmina Krasnystaw.