Piąte miejsce w Polsce uczniów Zespołu Nr 3 w Krasnymstawie

W dniu 19 stycznia 2018 r. w Kędzierzynie Koźlu (woj. Opolskie) odbył się VII Ogólnopolski Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Kędzierzyn Koźle w ramach XI Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Województwo lubelskie reprezentowali uczniowie Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Krasnymstawie. W klasyfikacji końcowej uczniowie gimnazjum zajęli wysokie V miejsce w składzie Daniel Piętal, Patryk Podgórski i Konrad Dziedzic (opiekun Paweł Haładyj). Natomiast uczniowie szkoły podstawowej zajęli XI miejsce w składzie Emilia Mazurek, Ines Dziedzic, Krystian Galewski, Wiktor Wiśniewski (opiekun Paweł Haładyj).
Liga Mistrzów BRD w 2018 roku organizowana jest w okresie ferii zimowych w województwach opolskim i małopolskim. Wśród uczestników turnieju są najlepsze w Polsce drużyny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który od 40 lat gromadzi na swoim starcie tysiące uczniów, chcących doskonalić swoje umiejętności w zakresie jazdy rowerem, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych oraz wiedzy teoretycznej z zakresu przepisów ruchu drogowego.

Celem turnieju jest podnoszenie kultury motoryzacyjnej społeczeństwa i poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przede wszystkim bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:

  • popularyzowanie wiedzy o poprawnym uczestnictwie w ruchu drogowym ludzi poruszających się pieszo oraz kierujących pojazdami,
  • uświadomienie uczniom znaczenia znajomości przepisów ruchu drogowego dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg,
  • popularyzowanie odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu,
  • kształtowanie nawyków kulturalnego i prospołecznego korzystania z dróg,
  • popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocyprzedmedycznej,
  • propagowanie roweru jako prozdrowotnego oraz ekologicznego środka lokomocji.

Bardzo sprawna organizacja, zacięta rywalizacja, wysoki poziom wiadomości i umiejętności zawodników, bogata oprawa uroczystości otwarcia oraz ogłoszenia wyników, rozdania pucharów i nagród – to najkrótsza ocena tej imprezy.

Sponsorem drużyny była Gmina Krasnystaw.

 

Relacja TVP3 Opole z turnieju BRD