I miejsce w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

brdwGimnazjum nr 3 im. Stanisława Konarskiego w Krasnymstawie zajęło I miejsce w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

    16 maja 2017 r.  podopieczni Pana Pawła Haładyja zajęli I miejsce w Finale Wojewódzkim XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w kategorii szkół gimnazjalnych, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą .

Celem turnieju, organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie, Polski Związek Motorowy w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie, przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Opolu Lubelskim oraz Urzędem Gminy w Józefowie nad Wisłą, jest podnoszenie kultury motoryzacyjnej społeczeństwa i poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przede wszystkim bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. W turnieju udział wzięło 17 drużyn, które wcześniej wygrały eliminacje w swoich powiatach.

Zawody rozpoczęły się od losowania i wydania numerów startowych. Następnie odbyła się odprawa techniczna dla uczestników, opiekunów i policjantów. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Uczestnicy rozwiązywali testy wiedzy z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań, jeździli po miasteczku ruchu drogowego, na rowerowym torze przeszkód oraz udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej. Po podliczeniu wszystkich punktów zwycięzcami zostali uczniowie z Gimnazjum Nr 3 w Krasnymstawie w składzie Patryk Niećko, Daniel Piętal i Patryk Podgórski – opiekun Paweł Haładyj, II miejsce zajęła drużyna Publicznego Gimnazjum w Kocudzy - powiat janowski, a III miejsce zajęło Gimnazjum w Czemiernikch – powiat radzyński. Drużyna w nagrodę otrzymała puchar Wojewody Lubelskiego oraz dyplom, a każdy z uczniów po tablecie. Ponadto w  klasyfikacji indywidualnej trzecie miejsce zajął Daniel Piętal, a na piątym miejscu uplasował się Patryk Podgórski. Laureaci będą reprezentować województwo lubelskie podczas   Finału Ogólnopolskiego Turnieju BRD, który odbędzie się 12-14 czerwca w Nidzicy.