Czy wszyscy kłamią?

       Dnia 30 września 2019 r. nasi uczniowie z klasy VII i VIII uczestniczyli w sztuce teatralnej pt. „Zebranie”. Był to interaktywny spektakl przygotowany przez aktorów Polskiego Teatru Dramatycznego z Wrocławia. Tematy w nim były podane w lekki, czasem humorystyczny sposób tak, aby młody widz w jak największym stopniu mógł przyswoić sobie jego treść. Młodzież nasza zobaczyła, jak dorośli aktorzy wcielali się w rolę uczniów i każdy z nich odgrywał swoją wersję zdarzeń. Przedstawienie miało charakter kulturalno – rozrywkowy i zawierało elementy interakcji z publicznością. Zaś widzowie mieli szansę wypowiedzieć się do mikrofonu na tematy poruszane w przedstawieniu, a także niektórzy zostali zaproszeni na scenę i sami przez chwilę stali się aktorami.

Dynamiczna akcja i konstrukcja spektaklu szybko wciągnęła widza i od pierwszej chwili trzymała w napięciu do samego finału. Dodatkowym atutem przedstawienia była oprawa multimedialna, wizualna oraz muzyka, która adekwatnie ilustrowała akcję sceniczną.

    A sam spektakl? Okazał się bardzo ciekawy, ponieważ poruszał problemy współczesnych nastolatków, takie jak: brak tolerancji, odmienność, przyjaźń, prawdomówność czy konsekwencje, jakie może przynieść niestosowanie się do ogólnie przyjętych norm społecznych. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie wynieśli z niego odpowiednią naukę.

teatr064

images