Wycieczka do Ogrodu Botanicznego i Muzeum Wsi Lubelskiej

Niepewni pogody i przygotowani na najgorsze (wiatr, deszcz itp.) uczniowie klasy VI i VIII wyjechali w czwartkowy ranek do Lublina. Na szczęście na miejscu przywitała nas piękna pogoda dzięki czemu mogliśmy w pełni docenić piękno Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Zaletą zwiedzania tego miejsca jesienią jest możliwość zobaczenia owoców roślin takich jak kasztan jadalny, palecznik chiński (jego owoce ze względu na siny kolor zwane są palcami umarlaka), magnolia, głóg, glediczja czy dzika jabłoń. Niektórych owoców można było spróbować lub zabrać ze sobą do domu.
Drugim punktem programu naszej wycieczki było Muzeum Wsi Lubelskiej ze starymi zabudowaniami wiejskimi, studnią, wiatrakiem i miasteczkiem sprzed stu lat. Uczniowie poznali warsztat pracy młynarza, kowala, garncarza oraz realia życia na dawnej wsi. W odtworzonym miasteczku zwiedziliśmy min. restaurację, gabinet dentysty, zakład fryzjerski. Był też kościół, areszt, szkoła i plebania a dla porównania warunków życia "zwykłych" ludzi z nieco bogatszymi mieszkańcami wsi zwiedziliśmy dwór dziedzica.

galeria