Nowy Elementarz

W piątek pierwszoklasiści pożegnali swój pierwszy podręcznik. Dzieci wraz z wychowawczynią udały się do szkolnej biblioteki, gdzie zwróciły pierwszą część Naszego Elementarza, w zamian wypożyczając część drugą podręcznika. Nowe książki bardzo zainteresowały uczniów, którzy chętnie je przeglądali i dzielili się ciekawymi spostrzeżeniami.

Jak wypowiadała się autorka elementarza, Maria Lorek: "W drugiej części dzieci odnajdą znajome osoby - koleżanki i kolegów poznanych w poprzedniej części naszego Elementarza. Z tą częścią podręcznika spędzą zimowe miesiące - grudzień, styczeń i luty. Znów będą czytać, liczyć, badać, dociekać, książkowi przyjaciele pomogą im zrozumieć otaczający świat. Poznają kolejne opowiadania, bajki, komiks.  Przeprowadzą ciekawe eksperymenty."

Życzymy Pierwszakom i ich Wychowawczyni owocnej i radosnej pracy!

 

Zachęcamy do śledzenia strony www.naszelementarz.men.gov.pl.