Owoce i warzywa w szkole

Nasza szkoła korzysta z dofinansowania z budżetu UE oraz budżetu krajowego w ramach europejskiego programu „Owoce i warzywa w szkole". Darmowe owoce i warzywa otrzymują uczniowie z klas I, II i III.

Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.

W Polsce program skierowany jest do 1 389 600 dzieci uczęszczających regularnie do szkół podstawowych, tj. realizujących obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego oraz dzieci klas I-III.

Program finansowany jest ze środków pochodzących z budżetu UE (88%) oraz środków pochodzących z budżetu krajowego (12%), a całkowity budżet programu w roku szkolnym 2014/2015 wynosi ok. 23,3 mln EUR (96,8 mln PLN).

Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się 2,3 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa (przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe) oraz soki. Dzieci otrzymują jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchewkę, słodką paprykę, rzodkiewki, pomidorki i kalarepę oraz soki owocowe i warzywne. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

W programie przewidziane są również działania towarzyszące. Przystępując do niego, szkoły organizują działania o charakterze edukacyjnym, poszerzającym  wiedzę dzieci na temat owoców i warzyw. W naszej szkole dzieci z klasy I pod kierunkiem wychowawczyni, pani Anny Sędłak, lepiły z plasteliny swoje ulubione owoce i warzywa, rozmawiając przy tym o ich korzystnych dla zdrowia właściwościach. Zaś dzieci z klasy III pod kierunkiem pani Krystyny Gozdeckiej, wykonały prace plastyczne - rzeźby w owocach i warzywach, z których powstała przepiękna wystawa.

Informacja o programie pochodzi ze strony: http://arr.gov.pl/