I miejsce Oliwii Mazurek w Rejonowych Zawodach Pływackich

W dniu 28 listopada 2022 roku na krytej pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyły się rejonowe zawody w pływaniu organizowane przez Szkolny Związek Sportowy. W zawodach prawo startu mieli medaliści z powiatu zamojskiego, krasnostawskiego, tomaszowskiego
i hrubieszowskiego.

Szkołę Podstawową Nr 3 w Krasnymstawie reprezentowały dwie uczennice Oliwia Mazurek i Malwina Król. W kategorii Igrzyska młodzieży szkolnej na dystansie 50 m. stylem dowolnym I miejsce zajęła Oliwia Mazurek, która uzyskała awans na zawody wojewódzkie. Natomiast w kategorii igrzyska dzieci Malwina Król zajęła IV miejsce na dystansie 50 m. stylem grzbietowym. Należy podkreślić, że po raz pierwszy w historii startów naszych uczniów w zawodach pływackich uczennica „Trójki„ stanęła na najwyższym stopniu podium w zawodach rejonowych i po raz drugi reprezentantka szkoły uzyskała awans na zawody szczebla wojewódzkiego.

Zawodniczki trenują i doskonalą swoją technikę pływania w sekcji pływania Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” Krasnystaw.

Opiekunem i trenerem był pan Paweł Haładyj.

galeria