Rajd rowerowy po naszej „Małej Ojczyźnie”

Na koniec roku szkolnego wyruszyliśmy na rajd rowerowy po naszej „Małej Ojczyźnie”. Podróż geograficzno – historyczna odbywała się w iście tropikalnych warunkach, ale dla wytrwałych podróżników nie stanowiło to problemów. Uzbrojeni w dobry humor i duże chęci napędzaliśmy nasze rowery do głównego punktu wyznaczonej trasy, czyli zamku w Krupem.

Nie było łatwo, bo trasa biegła obrzeżami miasta przez Grabowiecko – Strzelecki Obszar Chronionego Krajobrazu, Las Borek, okolice Krupego prosto do ruin zamku. Tu krótki odpoczynek, nie ze względu na obawę przed krążącym tu duchem zamkowym i straszącym niegrzecznych turystów /my byliśmy grzeczni/ , ale z coraz bardziej burczących brzuchów domagających się pożywienia. Tak więc w tym miejscu przepraszamy okolicznych mieszkańców, którzy myśleli, że grzmi, czy zbliża się burza, nie to były nasze brzuchy. Z zamku wyruszyliśmy przez Wincentów do Stężycy Nadwieprzańskiej, gdzie zwiedziliśmy Kościół pw. Krzyża Świętego. Stąd malowniczymi terenami dotarliśmy na zasłużony odpoczynek do MD, a później do naszej kochanej szkoły. Upalną trasę, ponad 25 km, przyszykowali panowie: Krzysztof Błaszczak, Paweł Haładyj, a dzielnie im kroku dotrzymywali pani Monika Skrycka i Krzysztof Kowalczyk wraz z całą naszą wspaniałą rajdową drużyną.

galeria