Wyjazd na mecz Górnik Łęczna – Raków Częstochowa

W niedzielne popołudnie 31 października 2021 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Krasnymstawie uczestniczyli w meczu ekstraklasy beniaminka Górnika Łęczna z Rakowem Częstochowa, który jest obecnym wicemistrzem Polski. Dziewczęta i chłopcy dzielnie dopingowali jedyną drużynę w województwie lubelskim występującą w ekstraklasie piłki nożnej. Mecz zakończył się podziałem punktów po bezbramkowym remisie.

Górnik z pierwszym gwizdkiem zaczął odważnie stwarzając kilka groźnych akcji, ale to Raków w doliczonym czasie gry pierwszej połowy miał karnego, którego nie wykorzystał Tudor uderzając w słupek. W drugiej połowie inicjatywę przejęła drużyna gości, która prowadziła grę na połowie gospodarzy. Ostatnie minuty kibice oglądali mecz na stojąco, bo emocje sięgały zenitu. Swoje szanse miał Raków, ale do ataku przeszli również piłkarze Górnika. Wynik jednak nie uległa zmianie i mecz zakończył się podziałem punktów.

Wszyscy uczestnicy wyprawy do Łęcznej byli bardo zadowoleni i już są palny na udział w kolejnym meczu w rundzie wiosennej.

Organizatorami i opiekunami wycieczki byli dyrektor Krzysztof Kowalczyk i nauczyciel Paweł Haładyj.

galeria