Rajd rowerowy po Ziemi Krasnostawskiej

27 września 2021 roku w naszej szkole odbył się rajd rowerowy dla chętnych uczniów z klasy V, VI i VII szkoły podstawowej. Trasa rajdu liczyła 46 kilometrów, które przejechaliśmy przez  Kolonia Niemienice – Majdan Krzywski – Krzywe – Olszanka – Łopiennik Nadrzeczny – Łopiennik Dolny – Borowica – Józefów – Bzite – Krupiec – Siennica Nadolna – Krasnystaw – Krakowskie Przedmieście.

Podczas przejazdu pogoda nam sprzyjała, świeciło piękne wrześniowe słońce, a trasa, którą pokonaliśmy była bardzo malownicza. Zwiedziliśmy kościół św. Bartłomieja w Łopienniku Nadrzecznym, następnie udaliśmy się do modrzewiowego kościółka pw. Przemienienia Pańskiego w Borowicy oraz składnicy drewna w Centrum Edukacyjno – Submisyjnym Nadleśnictwa Krasnystaw.

Na zakończenie rajdu pojechaliśmy do Pizzeri w Krasnymstawie, aby posilić się po bardzo wyczerpującej wycieczce, odpocząć i nabrać sił przed powrotem do domu.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni i już nie mogą doczekać się kolejnego rajdu.

Organizatorami i opiekunami rajdu byli nauczyciele Paweł Haładyj, Krzysztof Kowalczyk
oraz rodzic Mariusz Dobosz.

galeria