Projekt "Upowszechnianie sportów zimowych"

W poniedziałek rozpoczęliśmy realizację projektu Ministerstwa Sportu "Upowszechnienie sportów zimowych". Tylko dwa kluby działające przy szkole w powiecie krasnostawskim, w tym nasz Uczniowski Klub Sportowy "Trójka" Krasnystaw, otrzymało dofinansowanie do upowszechniania wśród dzieci i młodzieży takich dyscyplin sportu jak łyżwiarstwo i narciarstwo.

Tak więc, dzięki projektowi uczniowie szkoły podstawowej nr 3 w Krasnymstawie będą mogli nauczyć się jeździć na łyżwach lub nartach. A w związku z tym, że śniegu u nas jest jak na lekarstwo wybraliśmy się do Zamościa na lodowisko.
Wczoraj swoje pierwsze kroki stawiała grupa "młodsza", która w trudnych warunkach wiosennej pogody i miękkiego lodu spisała się znakomicie. Wszyscy znają zasady zachowania się na lodzie, a postępy w jeżdżeniu na łyżwach są błyskawiczne. Po zmaganiach na lodowisku ruszyliśmy na zdobycie zielonego labiryntu na zamojskim rynku.

galeria