Finał Wojewódzki w pływaniu dziewcząt i chłopców

04 grudnia 2019 r. w Lublinie na pływalni AQUA Lublin, odbyły się Finały Wojewódzkie w pływaniu indywidualnym i sztafetowym dzieci i młodzieży. Organizatorem był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy oraz Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego Województwa Lubelskiego.

W finale wystąpili zawodnicy i zawodniczki, którzy zajęli miejsca I-III w zawodach szczebla powiatowego, a później rejonowego. Szkołę Podstawową nr 3 w Krasnymstawie reprezentowała Dominika Gadomska, która w swojej serii wyścigu stylem grzbietowym zajęła V miejsce, a w klasyfikacji końcowej XV miejsce w województwie. Był to pierwszy, historyczny start uczennicy naszej szkoły na tak wysokim etapie rywalizacji w pływaniu. Dominika poprawiła własny wynik życiowy, co bardzo cieszy i motywuje do pracy. Nasz debiut w zawodach pływackich uważamy za bardzo udany. Opiekunem podczas zawodów był Paweł Haładyj.

galeria