III miejsce sztafety dziewcząt oraz awans indywidualnie Dominiki Gadomskiej do finału wojewódzkiego w pływaniu

W dniu 13 listopada 2019 roku na krytej pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyły się rejonowe zawody w pływaniu sztafetowym i indywidualnym organizowane przez Szkolny Związek Sportowy. W zawodach prawo startu miały dwie drużyny mistrz i wicemistrz z powiatu zamojskiego, krasnostawskiego, tomaszowskiego i hrubieszowskiego.

Reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej Nr 3 w Krasnymstawie zajęła III miejsce drużynowo w składzie: Oliwia Mazurek, Wiktoria Dunaj, Dominika Gadomska, Natalia Dobosz, Agata Ołówka oraz Nikola Krzyżanowska.

W pływaniu indywidualnym na 50 m. stylem grzbietowym Dominika Gadomska zajęła II miejsce i uzyskała awans na zawody wojewódzkie. Natomiast Natalia Dobosz zajęła V miejsce na 50 m. stylem grzbietowym.Był to najlepszy występ w historii startów naszych uczniów w zawodach pływackich oraz pierwszy awans na zawody szczebla wojewódzkiego.

Wszystkie zawodniczki trenują i doskonalą swoją technikę pływania w sekcji pływania Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” Krasnystaw.

Opiekunem i trenerem był pan Paweł Haładyj.

galeria