Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

30 października w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym rozegrano eliminacje gminne turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Jest to największa impreza piłkarska dla dzieci w Polsce i w Europie.

Reprezentanci naszej szkoły wystartowali w kategorii wiekowej U 12.

Do turnieju zgłosiły się drużyny ze Szkoły Podstawowej w Małochwieju Dużym, Szkoły Podstawowej w Jaślikowie oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Krasnymstawie. Jednak drużyna z Jaślikowa nie dojechała na turniej, a jej wyniki zostały zweryfikowane jako walkower dla pozostałych drużyn. Nasza drużyna walczyła bardzo dzielnie ze szkołą z Małochwieja, ale gospodarze okazali się skuteczniejsi i po zaciętym meczu wygrali z nami i awansowali na kolejny etap rozgrywek powiatowych. Należy podkreślić, że dla większości zawodników z „Trójki” był to pierwszy udział w międzyszkolnym turnieju piłkarskim. Pomimo młodego wieku oraz braku doświadczenia na piłkarskim boisku zawodnicy zaprezentowali waleczność, ambicję i poprawili umiejętności piłkarskie.

W kategorii U 12 naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Żuk, Mateusz Olech, Michał Pereta, Sebastian Dryglak, Adrian Traczyński, Bartłomiej Chachaj, Adrian Mazurek oraz Paweł Krzyżanowski.