Sukcesy w Europejskim Tygodniu Sportu

W dniu 28 września 2017 r. uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Krasnymstawie brały udział w mini turnieju piłki nożnej organizowanego w ramach obchodów „Europejskiego Tygodnia Sportu”. „Europejski Tydzień Sportu (ETS)” jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

W naszym kraju koordynatorem imprezy dla dzieci, młodzieży i dorosłych jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. W mieście Krasnystaw Klub Sportowy „Kinga” włączył się do akcji promującej sport i zorganizował turniej dla zespołów składających się z 5 dziewcząt. Wszystkie uczestniczki otrzymały nagrody indywidualne, a uczestniczące szkoły puchary, dyplomy i sprzęt sportowy. Nasza drużyna grała w składzie: Emilia Mazurek, Kinga Żdżyłowska, Ines Dziedzic, Milena Kulanica, Julia Olcha. Trenerem był pan Paweł Haładyj.