Dzień bez plecaka

W ubiegłym tygodniu, 1 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbył się „Dzień bez plecaka”, którego celem było zwiększenie świadomości trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak.

Tego dnia uczniowie naszej szkoły zamiast z plecakami pełnymi książek - korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu - przyszli do szkoły z najróżniejszymi przedmiotami, które miały go zastąpić. Oczywiście musiały one pomieścić niezbędne podręczniki oraz przybory szkolne.

Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, a najciekawsze pomysły zostały nagrodzone przez Szkolny Samorząd Uczniowski!
Jury złożone z dwóch przedstawicielek Samorządu Uczniowskiego: Kingi Olchy i Dominiki Gadomskiej oraz dwóch nauczycielek: Pani Małgorzaty Białek i Danuty Hus wyłoniło następujących zwycięzców:

Sebastian Żdżyłowski - klasa IV
Zuzanna Wiśniewska - klasa VII
Natalia Dobosz - klasa VIII

Wyróżnienia:
Roksana Podgórska (wyróżnienie specjalne) - klasa V
Julia Zawitarz - klasa V
Antonina Witko - klasa V
Filip Książek - klasa VI

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zachęcamy do udziału w następnych wydarzeniach!

Szkolny Samorząd Uczniowski

1p

2p

3p