Warsztaty mydlarskie

Warsztaty mydlarskie to niecodzienna okazja, aby własnoręcznie wykonać pachnące i idealne do kąpieli mydło. Klasy pierwsza i druga poznały sposób wykonywania mydła oraz obserwowały rozgrzewanie wielkich, bezbarwnych, bezzapachowych brył gliceryny w kuchence mikrofalowej.

Zajęcia były bardzo atrakcyjne i polegały na samodzielnym wykonaniu przez dzieci kolorowych kostek. Do wyboru miały kilkanaście wzorów mydełek, owocowe i kwiatowe zapachy, ozdoby, które zatapiały w swojej kostce. Chłopcom szczególnie do gustu przypadł zapach porannej kawy, a dziewczynkom zapach drzewa sandałowego. Każdy uczestnik warsztatów wykonał kilka mydełek o różnym kształcie i kolorze. Wrażeniom sensorycznym nie było końca Zapakowane mydełka dzieci zabrały do domu lub obdarowały nimi bliskich i przyjaciół z okazji Walentynek

Warsztaty prowadziła Pani Emilia Tutka

galeria