Konkurs czytelniczy ,,Życie i twórczość Charlesa Perrault”

27 listopada reprezentacja klasy III szkoły podstawowej w składzie Julia Gleń, Kacper Kozorys i Jan Sadlak uczestniczyła w konkursie czytelniczym pod hasłem ,,Życie i twórczość Charlesa Perrault”.

Konkurs został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Siennicy Nadolnej w związku z przypadającą 315 rocznicą śmierci i 390 rocznicą urodzin francuskiego baśniopisarza. Był to już XVIII konkurs czytelniczy organizowany przez tutejszą bibliotekę. Drużyny wzięły udział w 9-ciu konkurencjach konkursowych, w których musiały się wykazać dokładną znajomością treści bajek Perraulta, ich bohaterów, faktów i ciekawostek z jego biografii oraz portretu pisarza. Najprzyjemniejszą okazała się ostatnia konkurencja, która polegała na ozdobieniu różnymi świecidełkami pantofelka Kopciuszka.

Zmagania drużyn oceniała komisja konkursowa, na czele z dyrektor Gminnego Centrum Kultury, panią Dorotą Rybczyńską. Reprezentanci naszej szkoły walczyli bardzo dzielnie, zdobyli 54 punktów, co zapewniło im zdobycie II miejsca. I miejsce zajęła drużyna ze szkoły w Krupem, natomiast miejsce III przypadło dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Organizowany konkurs zachęcił uczniów do poznania świata baśni Charlesa Perraulta oraz pobudził ich wyobraźnię i fantazję. Stanowił również odskocznię od komputera, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne.