Udział w konkursie „Moda na odblaski"

Drużyna naszych uczniów z klas V-VIII Szkoły Podstawowej wzięła udział w powiatowym etapie konkursu „Moda na odblaski”. Opiekunką była p. Agnieszka Jasińska.

Celem konkursu było promowanie i zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym, poprzez przyswajanie przepisów ruchu drogowego, a także przedstawienie własnego kreatywnego pomysłu na bezpieczeństwo poprzez zaprojektowanie i wykonanie stroju z elementami odblaskowymi. Pokaz tych odblaskowych, fantastycznych kreacji odbył się 20 listopada na scenie KDKu. W konkursie wzięły udział drużyny z szesnastu szkół w powiecie krasnostawskim. Na scenie było niezwykle kolorowo i błyszcząco, zaprezentowane stroje przyciągały wzrok – i o to chodzi, bo odblaski zwiększają nasze bezpieczeństwo na drodze!

Wszyscy uczestnicy dostali w nagrodę za zaangażowanie dyplomy i odblaski. Najlepsze drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych będą rywalizować w finale wojewódzkim, który odbędzie się 6 grudnia w Lublinie.

Organizatorem konkursu jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, a współorganizatorami Fundacja Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce i Kuratorium Oświaty w Lublinie.

                                                                                        Alicja Barcikowska