KOMIKSOWE WARSZTATY W BIBLIOTECE

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w naszej szkole możemy oglądać udostępnioną przez Krasnostawski Dom Kultury wystawę fotograficzną „Krasnystaw Stanisława Bojarczuka. Genius loci kresowego partykularza”.

Dzisiaj gościliśmy jej autora- pana Stanisława Kliszcza, który podczas spotkania z uczniami przybliżył im sylwetkę poety, przez całe życie związanego z Krasnymstawem i jego okolicami. Ten autor 1000 sonetów 150 lat temu przyszedł na świat na Krakowskim Przedmieściu, a zmarł w swojej chacie na Rońsku. Tak blisko naszej szkoły… Podczas spotkania uczniowie obejrzeli także film „Chłopski Petrarka”.

Następnie odbyły się warsztaty komiksu, podczas których chętni uczniowie z klas V-VIII mieli możliwość rozwinąć swoje zdolności twórcze. W świat komiksów wprowadził dzieci pan Jakub Kijuc, znany rysownik, autor serii komiksowych „Kostrukt”, „Jan Hardy”, „Ognik”, twórca okładki do „Superman Action Comics”.

Tematem uczniowskich komiksów miał być oczywiście Stanisław Bojarczuk –jego życie i twórczość. Brawa dla uczniów za oryginalne pomysły! Efekty przedstawimy wkrótce.

galeria