„Trójka” czyta! –Narodowe Czytanie 2019

W tym roku Polacy w kraju i za granicą spotkali się już po raz ósmy, aby wziąć udział w Narodowym Czytaniu 2019. To akcja, która propaguje to, byśmy byli razem, byśmy wspólnie czytali wraz ze znajomymi, z przyjaciółmi, z rodziną i przekazywali sobie te dobre wartości, które zawarte są w literaturze polskiej. I my także włączyliśmy się w tę akcję. Dzisiaj w skupieniu, podczas spotkania w naszej szkole wspólnie przeczytaliśmy jedną z polskich nowel: Katarynkę Bolesława Prusa.

W literacki świat słuchaczy wprowadziła muzyka. Uczestnicy usłyszeli melodię zagraną na katarynce.

W akcji wzięli udział uczniowie, rodzice i nauczyciele. Oto nasi lektorzy (w kolejności występowania):

1. Pan Dyrektor Krzysztof Kowalczyk

2. Pani Jolanta Leszczyńska

3. Aleksandra Roman

4. Kamil Panas

5. Wiktor Kutyba (jako pan Tomasz)

6. Pani Anna Krzyżanowska

7. Julia Mazurek

8. Oliwier Perłak (jako stróż Kazimierz)

9. Martyna Niewiadomska

10. Nikola Krzyżanowska

11. Klaudia Żuk

12. Nikola Wiącek (jako niewidoma dziewczynka)

13. Bartłomiej Puława

14. Pani Małgorzata Wit (jako mama dziewczynki)

15. Pani Iwona Karpińska

16. Adrian Mazurek

17. Ewelina Perestaj

18. Oliwia Mazurek

19. Agata Ołówka

20. Filip Książek

21. Nicola Gańska

22. Kacper Kozorys

23. Róża Perestaj

24. Julia Gleń

25. Pani Joanna Mazurek

26. Mikołaj Witko (jako służący)

27. Emilia Mazurek

Na zakończenie uroczystości Pan Dyrektor wręczył dyplomy uczniom, którzy wykonali piękne ilustracje do wybranych polskich nowel. Są to: Róża Perestaj, Nicola Gańska, Nikola Wiącek, Filip Książek, Julia Zawitarz i Julianna Panas.

Wydarzenie to nie odbyłoby się, gdyby nie współpraca wielu zaangażowanych w nie osób: Pani Monika Skrycka –wykonała interesującą prezentację multimedialną, Pani Agnieszka Jasińska – piękną dekorację, Mikołaj Witko i Krystian Galewski –specjaliści od nagłośnienia, Mateusz Matys –fotograf i Pani Roberta Hys -scenariusz i kierowanie całością uroczystości.

W przyszłym roku będziemy czytać „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Do zobaczenia!

galeria