Pasowanie na czytelnika

W dniu 3 kwietnia w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika. To ważna chwila w życiu uczniów I klasy.

 

Uroczystość prowadziły uczennice VII klasy: Ewelina i Emilia – z Klubu Przyjaciół Biblioteki. Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, wysłuchały próśb książki. Dowiedziały się, do czego służą karty biblioteczne i zakładki. Podczas uroczystości mali czytelnicy obejrzeli inscenizację baśni „Nadęty kogut”, którą przedstawiły dzieci z klasy IV.

Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów i sam fakt pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej . Aktu pasowania dokonał pan dyrektor Krzysztof Kowalczyk . Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy pasowania na czytelnika, zakładki do książek oraz karty biblioteczne. Na zakończenie dzieci z radością wypożyczały książki z biblioteki szkolnej.

Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.

Bibliotekarz Roberta Hys i KPB