W teatrze naszych marzeń

„Kiedy zależy Ci na czymś, to mocno w to wierz…” - to jedna z mądrości życiowych pojawiająca się w spektaklu muzycznym „Niesamowita przygoda Passepartout i Phileasa Fogga”, który nasi uczniowie z kl. III – VII obejrzeli 27 marca – w Międzynarodowym Dniu Teatru.

Ten musical oparty na powieści Juliusza Verne’a „W 80 dni dookoła świata” przeniósł widzów w inny wymiar, w którym bardzo liczy się czas i uświadomił, jak istotna jest każda chwila naszego codziennego życia. Spektakl pokazał także, że chęć poznania kultury i obyczajów innych narodów drzemie w każdym z nas. Warto spełniać swoje marzenia.

Przykładem takiej osoby jest pan Jerzy Krzos, którego kolekcję obejrzeli nasi uczniowie na wystawie „Kapeluszowy miszmasz”, zorganizowanej przez Powiatową Bibliotekę Publiczną.  Uczniowie podziwiali tu m.in. kapelusze damskie, szykowne męskie cylindry i meloniki,  jarmułki, sombrera, hełmy, fez, kufi, czako, wojskowe czapki i hełmy oraz różnorodne nakrycia głowy z wielu stron świata. Niewątpliwą atrakcją była też możliwość przymierzenia nakryć głowy (z czego chętnie korzystano) oraz przejrzenia się w kryształowym lustrze z XIX wieku. Podczas tej niecodziennej lekcji uczniowie nie tylko wysłuchali ciekawych opowieści o zgromadzonych eksponatach, ale również poznali m.in. historię budynku, w którym gościli – dawnego kolegium pojezuickiego i obejrzeli fotografie dawnego Krasnegostawu.