W DNIU KUBUSIA PUCHATKA

18 stycznia to Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka! Znany niemal na całym świecie amator miodku i najbardziej rozpoznawalny mieszkaniec Stumilowego Lasu pojawił się po raz pierwszy w 1926 roku - wówczas ukazała się pierwsza publikacja, opowiadająca historię tego wyjątkowego misia. Jej autorem był Alan Aleksander Milne. Pisarz urodził się ur. 18.01.1882 r. Dzień jego urodzin stał się świętem Kubusia Puchatka!

Clipboard01

„Kubuś Puchatek” dostarcza czytelnikom nie tylko wiele radości, ale też w sposób humorystyczny przekazuje ważną prawdę o tym, że każdy jest inny, jednak warto próbować się zrozumieć i jeżeli nawet nie zaprzyjaźnić, to chociaż szanować. Świadczą o tym choćby takie cytaty wypowiedziane przez Kubusia:

–Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałbym żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie.

***

–Sztuka dawania podarunku polega na tym, aby ofiarować coś, czego nie można kupić w żadnym sklepie.

***

– Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ?
– Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje.

***
Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić.

***
Są tacy, co mają rozum, a są tacy, co go nie mają, i już.

***
– Jaki dziś dzień? – zapytał Puchatek.
– Dziś – odpowiedział Prosiaczek. Na to Puchatek:
– To mój ulubiony dzień.

***

– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? – spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?
– Nic wielkiego – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika.

W Dniu Kubusia Puchatka nasze przedszkolaki w ramach akcji czytelniczej „Duży czyta małemu” miały okazję wysłuchać zabawnego opowiadania o przygodach wesołego misia i jego przyjaciół. W rolę misia wcielił się Marcin Gumieniak, rolę Królika pięknie odczytała Martyna Bęsiuk. Jako Krzyś wystąpił Jakub Bąk, a narratorem była Martyna Jaworska. Wszyscy z klasy 8.

Klub Przyjaciół Biblioteki