„Trójka” czyta! Narodowe Czytanie 2018.

Zapoczątkowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane są aż dwie lektury: Przedwiośnie Stefana Żeromskiego i teksty Antologii Niepodległości.

Tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, jest też formą uczczenia jubileuszu . My także włączyliśmy się w tę akcję. Wzięli w niej udział wszyscy chętni uczniowie (a zgłosili się bardzo licznie ) oraz przedstawiciele rodziców (pani Joanna Mazurek i pani Barbara Olech) , pracowników szkoły i władz lokalnych. Gościli u nas: wójt Gminy Krasnystaw pan Wojciech Kowalczyk, sołtys Widniówki pani Marta Gawron, sołtys Zażółkwi pani Grażyna Atras.

Czytaliśmy wybrane teksty zarówno z Antologii Niepodległości, jak i z Przedwiośnia. Z pewnością niejednego skłoniły do refleksji nad dziejami ojczystymi i zachęciły do indywidualnych spotkań z literaturą. Szczególne uznanie należy się naszym dzieciom, które jak zwykle stanęły na wysokości zadania. Oto nasi czytelnicy (dzieci i dorośli) w kolejności występowania:

 1. Marcin Gumieniak
 2. Karol Dzida
 3. Julka Mazurek
 4. Pani Marta Gawron
 5. Pan Piotr Gleń
 6. Jakub Bąk
 7. Ewelina Perestaj
 8. Oliwia Mazurek
 9. Emilia Mazurek
 10. Pani Joanna Mazurek
 11. Wiktoria Dunaj
 12. Klaudia Żuk
 13. Nikola Wiącek
 14. Bartek Puława
 15. Adrian Mazurek
 16. Pani Barbara Olech
 17. Nikola Krzyżanowska
 18. Róża Perestaj
 19. Julia Gleń
 20. Joanna Krzyżanowska
 21. Emilia Karczmarek
 22. Kacper Szyszka
 23. Roksana Podgórska
 24. Malwina Król
 25. Maja Zwolak
 26. Aleksandra Roman
 27. Pan dyrektor Krzysztof Kowalczyk
 28. Pani Grażyna Atras
 29. Patryk Podgórski
 30. Pani Małgorzata Pomijan
 31. Pan Krzysztof Błaszczak
 32. Bartek Kalman
 33. Agata Ołówka
 34. Michał Roman
 35. Pan wójt Wojciech Kowalczyk

Wydarzenie to nie odbyłoby się, gdyby nie współpraca wielu zaangażowanych w nie osób: pani Monika Skrycka –wykonała piękną prezentację ilustrującą czytane teksty, pani Agnieszka Jasińska –pomysłową gustowną dekorację, Mikołaj Witko –świetny w roli konferansjera, Jakub Bąk i Mateusz Szewczak –specjaliści od nagłośnienia, pani Roberta Hys -scenariusz i kierowanie całością.