Rajd rowerowy do rezerwatu przyrody „Wodny Dół”

15 września 2021 r. uczniowie klasy VIII pod opieką p. Danuty Hus i p. Mariusza Dobosza wzięli udział w rajdzie rowerowym „Szlakiem ciekawych przyrodniczo i historycznie miejsc w naszym regionie”. Trasa wiodła do najbliższego rezerwatu przyrody „Wodny Dół”. Po drodze podziwialiśmy piękne widoki. Chcieliśmy odpocząć od wysiłku umysłowego po kilkunastu dniach nauki i spędzić razem mile czas po nauczaniu zdalnym.

Przed wejściem na teren rezerwatu przypomniane zostały zasady zachowania się na obszarach chronionych. Zobowiązaliśmy się do ścisłego ich przestrzegania. Podziwialiśmy malownicze rozcięcia erozyjne pokryte lasem z chronionymi roślinami. Na tym terenie rośnie bluszcz pospolity, parzydło leśne, wawrzynek wilczełyko, lilia złotogłów, omieg górski, buławnik wielokwiatowy, cieszynianka wiosenna – roślina mająca w Polsce zaledwie kilka stanowisk.

Droga leśna była trudna do pokonania, wiodła pod górę i na jej trasie co kilkanaście metrów leżały przeszkody – powalone drzewa lub połamane gałęzie. Zmęczeni dotarliśmy do miejsca odpoczynku, na pizzę.

Rajd uważamy za udany. Była dobra zabawa, salwy śmiechu, możliwość porozmawiania i różne niespodzianki.

galeria