Wycieczka do Muzeum Narodowego w Lublinie

We wtorek 15 listopada wyruszyliśmy na wycieczkę historyczną do Muzeum Narodowego w Lublinie na lekcję muzealną i wystawę pt. „Magia Starożytnego Egiptu”. Lublin powitał nas pochmurną pogodą i zimnym wiatrem, na szczęście nie było plag egipskich, bo nikt nie wiedział jak zareagują bogowie egipscy na wieść o przyjeździe młodzieży z „Trójki”.

Na szczęście obyło się bez tak znanych klątw jak „Tutenchamona”, no cóż ale my nie otwieraliśmy grobowca , a na lekcji poznawaliśmy życie starożytnych Egipcjan. No właśnie w jej trakcie pod okiem edukatora Muzeum pani Magdaleny Litwin – Kiec wzięliśmy pod lupę różne aspekty życia codziennego starożytnych Egipcjan. Przyjrzeliśmy się również ich wierzeniom i rytuałom, a także imponującej architekturze i sztuce. Jednym słowem – poznaliśmy sekrety trwającej kilka tysięcy lat cywilizacji. Co wzbudziło największą sensację? Oczywiście mumie kota, krokodyla oraz 8 letniego chłopca. Również oryginalny sarkofag w którym chowane były mumie. Lekcja muzealna była niesamowitą podróżą w czasy starożytne, które nadal pobudzają wyobraźnię nie tylko tych najmłodszych, ale i filmowców, artystów oraz archeologów. Opiekę nad młodzieżą klas IV – VI /nie mylić z bóstwami opiekuńczymi starożytnego Egiptu/ sprawowali panowie: Paweł Haładyj i Krzysztof Kowalczyk.

galeria